keyfehli.net header image 2

Süper Lig, Futbol ve Ben

Ağustos 22nd, 2008 · No Comments · Futbol

Süperliği kendinden menkul ligimiz yarın başlıyor.

Futbolu seven ve takip eden bir insan olarak bu vaka beni pek heyecanlandırmamakta. Digiturk’ün aylığı 75 TL olan paketini almadan İngiltere Premire Ligi’ni izleyemeyecek olmak kafama daha çok takılan bir konu.

Türkiye’de futbol ve siyaset birbirine çok benziyor. Her ikisinde de ipler güç sahibi olmak isteyen ancak güçlerinin yanında kültürünü, görgüsünü arttırmaya gerek duymayan tiplerin elinde. Hal böyle olunca da ligin kalitesi ülkenin kalitesi ile paralellikler gösteriyor. Maçları heyecanla takip eden kitle ile kendimi aynı gruba dahil etmeyi reddediyor içim, ve biz her zaman ki gibi bir ileri iki geri gidiyoruz.

Yıllar önce, Beşiktaş-Malatyaspor maçını izlemeye gitmiştim İnönü stadyumuna. İlk kez Beşiktaş’ın bir maçını canlı izleyecektim ve heyecanlıydım. Ancak maçın başlamasıyla heyecan kendisini hayal kırıklığına bırakmıştı. Hayal kırıklığı maçtan kaynaklanmıyordu, zira o seneyi şampiyon bitiren Lucescu’nun Beşiktaş’ı güzel bir oyunla maçı 3-0 kazanmıştı. Bense ilk yarıyı bugünlerde ölüp ölüp dirilmekle meşgul çarşı tribünün bir kısmı ile beraber izlemiştim bilmeden. Yanımda esrar sarıp içen, bağırmıyoruz diye fırça atmaya kalkan, “buraya maç seyretmeye mi geldiniz lan” diyen insanlar vardı. İkinci yarıyı başka bir bölümden izledim haliyle. İnönü’den çıkarken de “bir daha numaralı tribünden bilet alacak param olana dek maça gitmem” diyordum.

Böyle böyle azalmaya başlamıştı Türk futboluna olan ilgim. Sonraları NTV’deki premier lig keyfi, Nihat’ın müthiş Real Sociedad senesi derken Avrupa liglerine olan sempatim artmaya başladı. Şimdi ise Digiturk’ü Lig TV’de Türkiye ligini değil,  Spormax’de İngiliz ligini izlemek için almayı düşünecek noktaya geldim.

Özetle buralarda futbol pek tatsız benim için. Neyse ki dünyanın küçülmesi futboldan aldığım keyfin büyümesine sebep olmakta…

Tags: ··Yorum yok.↓

  • Şu ana dek yorum yapılmamış. Yorum yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz.

Yorum Yaz

Spam Protection by WP-SpamFree