keyfehli.net header image 2

4 Ay

Şubat 5th, 2011 · No Comments · Günlük

Hayat o kadar hızlı akıp gidiyor ki durup bir nefes almaya, nerdeyim, ne yapıyorum, nereye gidiyorum diye sormaya fırsat bulduğumuz zamanların sayısı çok ama çok az olabiliyor.

En son balayında yaşadıklarımı yazmışım bu bloga. 4 ay geçti üzerinden. Evliliğe alışmak, hayatımızdaki bu büyük değişikliğe adapte olmaya çalışmak, bir başkasının hayatının tam da ortasına gelip kurulmasını istiyorsan bazı sivri ucların törpülenmesi gerekliliğinin bir kez daha farkına varmak, yüksek lisansa başladım derken ilk dönemi öyle ya da böyle bitirmek, haftanın ortalama 6 gününü çalışarak geçirmek, geri kalan zamanlarda da kendimi işi düşünürken yakaladığımda içimden kendime ince bir ayar vermek, her müşterinin çok acil olan işini orta bir yol bulup içime sinecek bir biçimde bitirmeye çalışmak, benden çok da küçük olmayan ancak nedense bir şekilde onların yanında kendimi daha yaşlı hissettiğim bir grubun iş yaşamına adapte olma çabalarında onlara yol göstermek, kilo almak, ara ara vücudumun bu tempoya verdiği tepkileri dinlemek, her dinleyişte yeni kararlar almak, sonra bu kararların bir kısmını uygulayıp kalanını başka baharlara bırakmak, geleceğe yönelik hayalleri unutmamak, yoldan sapmamak adına kendimi motive etmek ve bunlar gibi hayata dair nice detaylar arasında geçip gitti 4 ay.

4 ay çok uzun bir zaman değil aslında. Ancak hayat kendi döngüsüne insanları öylesine farettirmeden çekiyor ki, yaşananları düşünüp gözden geçirecek dinginliğe 4 ayda bir kez sahip olduğumun farkına vardım biraz önce. Belki de doğrusu bu bilmiyorum. Mutsuz, memnuniyetsiz bir durumda da değilim. Ama iyi ama kötü bir hedefim var ve bir şekilde bu hedefe ulaşmak için çaba gösteriyorum. Bu zamanların böyle geçeceğini biliyordum. Yakın gelecekte durumun değişmeyeceğini de biliyorum. Yine de insan “acaba”larını düşünmeden edemiyor bazen.

Hava güneşli. Çıkıp biraz dolaşmak evde oturmaktan daha iyi olacak sanırım. Yorulmak için daha çok erken.

Keyifli Cumartesi’ler.

Tags:Yorum yok.↓

  • Şu ana dek yorum yapılmamış. Yorum yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz.

Yorum Yaz

Spam Protection by WP-SpamFree