keyfehli.net header image 2

Tuhaf Zevkler II

Aralık 24th, 2008 · No Comments · Günlük

Tuhaf Zevkler I ile başladığım yazıyı tamamlayayım.

Geceleri radyo dinleyerek uyuma alışkanlığım, bir müddet sonra televizyon izleyerek uyumaya döndü. Bazı geceler yatağı, yorganı salona taşır, televizyonda kendime göre bir program arar ve o programın bana ninni etkisi yapmasını beklerdim. Genelde 1 saat içerisinde etkisini gösterirdi renkli kutu. Ateşli bir açık oturum tartışmacısının yüksek sesi ile uyurdum.

Kendi odamda uyuduğum gecelerde radyo dinlemeye devam ettim. Muzo’nun dışında Açık Radyo’da sabahları yayınlanan haber programı Açık Gaste’nin tekrarı gece 1′de başlardı. Küresel ısınmanın ne olduğunu yıllar önce Ömer Madra’dan öğrenmiştim. Adam yırtınıyordu, “sallamıyorsunuz ama bu iş felaketimiz olacak” diye. Haklı da çıktı…

Evimize bilgisayarın girmesi ile ara ara Winamp’ta hazırladığım liste ile de uyuyordum. Özellikle lise son sınıfta Nirvana’nın Unplugged albümü uyku öncesi favorilerimdendi. Bazen okuldan geldikten sonra ve test çözmeye başlamadan önce son ses Metallica dinleyerek öğle uykusuna yattığımı hatırlıyorum da, akıllara zarar…

Winamp,radyo ve kimi zaman da bir roman arasında gidip gelirken geniş bant internetin kara sularımızdan içeri girmesi ve webdeki video içeriğinin artması ile alışkanlığım evrim geçirdi, artık video izleyerek uyuyorum.

Firefox’un fonksiyonel eklentisi DownlodHelper ile indirdiğim videolardan birini uyumadan önce açar ve yarım saatle bir saat arasında uykuya dalar oldum. En sık yararlandığım kaynak ise NTVMSNBC’nin videolar bölümü. Kendilerine böyle bir hizmette bulundukları için ne kadar teşekkür etsem azdır. NTV’de yayınlanan hemen hemen tüm programların videoları(hem de reklam izleme derdi olmadan) 1 günden az bir süre içerisinde webe yükleniyor. Bilgisayarımda Uykudan Önce isimli bir dizinim var. Bu dizine sıklıkla Mehmet Barlas ve Emre Kongar’ın bence bir TV harikası olan programları Yorum Farkı’nı, Hıncal Uluç her hafta aynı şeyleri tekrarlasa da “bu hafta ne zırvalamış?” demekten kendimi alamayıp bir göz attığım 90 dakikayı, bazen İlber Ortaylı’nın tarih programını ya da bir başka videoyu indiriyorum. Vakti gelince de o anki haleti ruhiyeme uygun olan birini seçip, uykuya dalıyorum.

Herhalde son yıllarda bir şey dinlemeden ya da izlemeden uyuduğum gecelerin sayısı 20 ya da 30′u geçmez. Belki de zevkin ötesinde bir alışkanlığa dönüştü bu yaptığım.

Bu tuhaf zevkim ya da takıntım zaman içerisinde yeni evrimler geçirecek mi? Merak etmiyor değilim, geçirirse de bir üçüncü yazıda anlatırım artık.

Tags: ······················Yorum yok.↓

  • Şu ana dek yorum yapılmamış. Yorum yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz.

Yorum Yaz

Spam Protection by WP-SpamFree