keyfehli.net header image 2

Tuhaf Zevkler I

Aralık 23rd, 2008 · No Comments · Günlük

Ne zamandır yazmak istediğim bir konuyu geceyarısı kaçan uykumun etkisiyle ele alacağım.

Henüz lise 1. sınıf öğrencisiyken, yani bundan 11 sene kadar önce edindiğim bir alışkanlığım var. Geceleri bir şeyler dinleyerek ya da izleyerek uyumak.

Lisenin hazırlık sınıfındayken para biriktirip aldığım taşınabilir kaset çalar ile (nam-ı diğer walkman) kazandığım bir alışkanlık bu. Geceleri ya bir kaseti -bilmem kaçıncı defa- dinlerken uyuya kalırdım, ya da bir radyo programını. Aslında radyo dinlemek uyumaktan çok ayakta kalmamı tetiklerdi. Radyo D’de saat 10′da Beyaz’ın programıyla başlardı gece. Bugün pek gülemesem de kendisine, o zamanlar radyoda epey komik bir program yapıyordu. Üstelik güzel şarkılar da çalıyordu. Sıkı bir Ortaçgil dinleyicisi olmamda Beyaz’ın önemli bir katkısı vardır.

Beyaz bittikten sonra ise benim için gerçek radyo efsanesinin programı başlardı: Muzo. İlk başlarda tarzına alışmakta zorlansam da, zamanla bir nevi bağımlılık haline gelen komik adam. Sanırım 4-5 sene birçok geceyi Muzo’yu dinleyerek tamamladım. Gecenin bir yarısı yorganın altında kıkır kıkır gülerdim, annemler deli bu çocuk diyorlardı muhtemelen. (Benzer bir tepkiyi tuvalette oturup Le-Manyak okuduğumda da veriyorlardı. Tuvaletten yükselen kahkaha sesleri normal karşılanmıyor haliyle.)

Şimdi de ara ara geceleri radyoyu açar ve Muzo’yu dinlerim. Kendisine eskisi kadar güldüğümü söyleyemem, ama hala sıkılmadan yapabildiğim bir şeydir Muzo’yu dinlemek.

Yazıya devam edeceğim…

Tags: ·······Yorum yok.↓

  • Şu ana dek yorum yapılmamış. Yorum yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz.

Yorum Yaz

Spam Protection by WP-SpamFree